ВПЛ – це група з 200 родинних вірусів, більшість з яких передаються статевим шляхом. Основна локалізація даної інфекції – це статеві органи. Велика частина випадків інфекції протікає безсимптомно. Типи ВПЛ діляться на низькоонкогенні і високоонкогенні. Основна небезпека вірусу – здатність провокувати онкологічні процеси.

ВПЛ низького ризику (тип 6 та 11) протікають без клінічних проявів. У ряді випадків частіше на тлі зниження імунітету проявляються у вигляді гострих бородавок навколо статевих органів та заднього проходу. ВПЛ високого ризику (тип 16 та 18) в 70% випадків є провокуючим фактором у розвитку раку шийки матки. Тому питання про проведення вакцинації стає все більш актуальним.

Вакцінацію дівчаток та жінок від ВПЛ рекомендують проводити, починаючи з 9-річного віку. Максимальна ефективність від вакцин спостерігається при їх використанні до початку статевого життя. Але жінкам, яких не було вакціновано в юнацтві, все одно варто провести щеплення. Дана процедура забезпечує надійний захист від зараження ВПЛ та злоякісних процесів клітин цервікального каналу і шийки матки.

З метою вакцинації використовують зареєстровану вакцину Cervarix – активну проти двох штамів вірусу 16, 18 типів. Вакцинація проводиться дітям, починаючи з 10 років. 

Проведення вакцинації проти вірусу важливо для запобігання розвитку передракових станів і появи папілом на статевих органах. Вакцинація є ефективною протягом 15 років. ВПЛ може викликати зміни ДНК в клітинах та привести до розвитку злоякісних перетворень. Захищаючи себе від ВПЛ-інфекції шляхом вакцинації, можна запобігти цих змін і знизити ризик розвитку онкологічного процесу.

Лікарі-гінекологи клініки КДС