Спеціальність: педіатр

Спеціалізація: Неонатологія, Педіатрія, УЗ-діагностика.

Закінчила Івано-Франківський державний медичний інститут за спеціальністю “Лікувальна справа” у 1989 році, інтернатура за спеціальністю педіатрія, працювала лікарем-неонатологом пологового будинку в м. Івано-Франківськ.

Аспірантура на кафедрі неонатології КМАПО 1992-1997рр. Педагогічний стаж з 1997 року, з 2002 року – доцент кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупика.

Кандидат медичих наук з 1997 року, тема дисертації ”Особливості постнатальної адаптації та імунітету у новонароджених, які народились від жінок, інфікованих вірусами простого герпесу та цитомегалії”.

Основні напрямки наукової роботи – інфекції періоду новонародженості, фізіологія перинатального періоду, ентеральне, в т.ч. грудне вигодовування новонароджених, особливо немовлят з малою вагою при народженні.

Двічі отримувала грант від фонду наукових прогам імені Фулбрайту в Україні у 2007-2008 р –  “Стрептококова інфекція групи В у новонароджених дітей” (Айовський Університет, Штат Айова, США) та 2020-тому році «Організація та управління Банками донорського молока в Україні» Пенсильванський Університет, Дитяча лікарня Філадельфії (Штат Пенсильванія, США).

Співпраця з Україно-Швейцарським проектом «Здоров’я матері і дитини» з 1997 по 2015 роки. Член Асоціацій неонатологів та перинатологів України. Співпраця з ЮНІСЕФ: 1998-2012. Член контрольно-експертної комісії при МОЗ України.  Голова комітету з неонатології Української Академії Педіатрії з 2017 р.

Співпрацювала з Проектом USAID з 1998 по 2012 р. Співпраця з ЮНІСЕФ 1998-2012. Національний експерт з оцінки та переоцінки лікувальних закладів на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини» з 2002 потеперішній час. Національний тренер Програми грудного вигодовування з 1999 року. Дипломний курс «Охорона здоров’я та менеджмент», Швейцарський тропічний інститут 2002, (Базель, Швейцарія).

Автор понад 90 друкованих праць. Cпівавтор 5 національних протоколів, 3-х національних підручників.

Основні професійні інтереси:

  • Супроівід здорових новонароджених протягом першого року життя
  • Супровід передчасно народжених та немовлят з особливими потребами (катамнестичне спостереження)
  • Консультативна допомога новонародженим з жовтяницями, проблемами з вигодовуванням, іншими особливими станами
  • Педіатрія раннього віку (сертифікат спеціаліста)
  • УЗД дітей (сертифікат спеціаліста)

One thought on “Костюк Олена Олександрівна”

  1. Врач очень понравился. Мы у многих были, но только тут открылись нюансы, которые лучше было бы знать пару лет назад. Врач очень внимательный.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *